چین و چروک

سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی (RF) چیست؟
سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی (RF) یک درمان غیرجراحی پوست است که هدف آن سفت کردن پوست افتاده است. این روش می تواند ظاهری جوان تر به شما بدهد.
سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی چگونه کار می کند؟
دستگاه های فرکانس رادیویی از سطوح ایمن امواج الکترومغناطیسی با فرکانس پایین برای تولید گرما استفاده می کنند. این گرما به عمق لایه های پوست شما نفوذ می کند. در آنجا تولید سلول های جدید پوست (بازسازی) را تحریک می کند. این درمان همچنین تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند. این پروتئین ها به سلول های پوست قدرت و انعطاف بیشتری می دهند. در نتیجه، افتادگی پوست شکل و احساس سفت خود را باز می یابد.
سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی (RF) چقدر رایج است؟
بیش از 188000 آمریکایی در سال 2020 تحت نوعی روش سفت کردن پوست قرار گرفتند. و خطر تغییر رنگ پوست (هیپرپیگمانتاسیون) بسیار کم است. این دارو در افراد جوانی که به تازگی علائم پیری را نشان می دهند بسیار موثر است. روی پوست های خیلی شل موثر نیست.
چه کسانی از سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی (RF) سود می برند؟
افرادی که نمی‌خواهند هزینه، درد یا زمان بهبودی اضافی مرتبط با جراحی‌های زیبایی داشته باشند، می‌توانند سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی را انتخاب کنند. روش:
رنگ، بافت و استحکام پوست را بهبود می بخشد.
ظاهر آسیب خورشید را به حداقل می رساند.
ظاهری جوان تر می دهد.
اثرات پیری پوست مانند چین و چروک، خطوط ریز و افتادگی پوست را کاهش می دهد.
جزئیات رویه
چه کسی سفت کردن پوست را با فرکانس رادیویی انجام می دهد؟
بسیاری از ارائه دهندگان روش های سفت کردن پوست را با فرکانس رادیویی انجام می دهند. این شامل متخصصان پوست، جراحان پلاستیک و جراحان زیبایی است. همچنین می توانید درمان را در یک اسپا پزشکی (medspa یا medispa) از یک متخصص زیبایی (متخصص مراقبت از پوست) مجاز دریافت کنید.
قبل از سفت شدن پوست با فرکانس رادیویی چه اتفاقی می افتد؟
در طول مشاوره، ارائه دهنده پوست شما را معاینه می کند و در مورد اهداف درمانی شما بیشتر می آموزد. آنها می توانند عکس بگیرند تا بتوانید نتایج قبل و بعد را ببینید. اگر یک بیماری پوستی فعال دارید، تحت درمان های پوستی هستید یا باردار هستید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.
در طول سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی چه اتفاقی می افتد؟
سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی یک روش سرپایی است. این بسته به ناحیه تحت درمان حدود یک ساعت طول می کشد. شما مدت کوتاهی پس از عمل به خانه برمی گردید.
در طول این روش، ارائه دهنده خدمات شما:
پوست شما را تمیز و استریل می کند.
یک دستگاه الکترود فرکانس رادیویی قابل حمل را بر روی منطقه درمان حرکت می دهد.
منطقه درمان ممکن است گرم باشد. و ممکن است لرزش های سوزن سوزن یا ناراحتی جزئی را احساس کنید. اگر احساس سوزش ناخوشایندی داشتید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.
چقدر طول می کشد تا سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی موثر باشد؟
زمان لازم است تا پوست شما سلول های جدید پوست، کلاژن و الاستین تولید کند. شما باید طی دو تا شش ماه متوجه تغییرات در رنگ پوست و ظاهر خود شوید. اگر به نتایج دلخواهتان نرسیدید، ممکن است ارائه دهنده درمان دیگری را توصیه کند. برخی از افراد به دو تا شش درمان نیاز دارند.
سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی چقدر طول می کشد؟
پوست شما همیشه پیر می شود. اما با مراقبت مناسب از پوست، اثرات سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی می تواند یک تا سه سال باقی بماند.
خطرات / مزایا
فواید سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی چیست؟
سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی می تواند نتایج لیفت صورت (ریتیدکتومی) را بدون نیاز به جراحی به شما بدهد. مزایای دیگر عبارتند از:
تغییرات تدریجی و طبیعی پوست.
روشی سریع و نسبتاً بدون درد.
ارزان تر و تهاجمی تر از جراحی های زیبایی.
بدون لایه برداری و جای زخم.
ریکاوری سریع بدون کار یا فعالیت از دست رفته
خطرات سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی چیست؟
سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی یک روش نسبتاً ایمن است. ممکن است بعد از عمل قرمزی و تورم خفیف (ادم) داشته باشید. این عوارض جانبی باید در عرض 24 ساعت ناپدید شوند.
در موارد نادر، گرمای شدید ناشی از درمان‌های فرکانس رادیویی می‌تواند باعث سوختگی شود. انتخاب یک متخصص مراقبت های بهداشتی با تجربه در درمان های فرکانس رادیویی مهم است. ارائه دهنده شما فقط باید از دستگاه های فرکانس رادیویی مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای استفاده روی پوست استفاده کند. این دستگاه ها دارای ویژگی های ایمنی هستند که خطر سوختگی را کاهش می دهد.
بازیابی و چشم انداز
بهبودی پس از سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی چگونه است؟
بسته به اندازه ناحیه تحت درمان، بهبودی شما باید آسان باشد. ممکن است بتوانید پس از درمان به سر کار بازگردید و فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. می توانید بلافاصله بعد از عمل آرایش کنید.
منبع:
https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/24683-radio-frequency-rf-skin-tightening
Share
Share