رژیم درمانی

 رژیم غذایی، یک عمل مبتنی بر زیست شناسی، از رژیم های غذایی تخصصی (مانند رژیم های غذایی ماکروبیوتیک، پالئو، مدیترانه ای و کم کربوهیدرات) استفاده می کند.
 *درمان یا پیشگیری از یک بیماری خاص (مانند سرطان یا اختلالات قلبی عروقی)
*به طور کلی رفاه را ارتقا دهید
*سم زدایی بدن (با خنثی سازی یا دفع سموم از بدن)
 برخی از رژیم های غذایی (مانند رژیم مدیترانه ای) در طب سنتی غربی به طور گسترده پذیرفته شده و تشویق می شوند.
 هنگام شروع یک رژیم درمانی که شامل یک روش کاملاً متفاوت غذا خوردن است، افراد باید از یک متخصص راهنمایی بخواهند تا بتوانند از کمبودهای تغذیه ای جلوگیری کنند. علم و درک مواد غذایی به طور مداوم در حال پیشرفت است و باید مرتباً با یک متخصص بهداشت یا تغذیه بررسی شود.
رژیم غذایی ماکروبیوتیک
 رژیم غذایی ماکروبیوتیک عمدتاً از سبزیجات، غلات کامل، میوه ها و غلات تشکیل شده است. برخی از افرادی که رژیم غذایی ماکروبیوتیک دارند، بهبود سرطان و علائم آن را گزارش کرده اند، اما مطالعات به خوبی طراحی شده این را نشان نداده است.
 خطرات رژیم غذایی ماکروبیوتیک شامل کاهش وزن ناخواسته و گاهی اوقات دریافت ناکافی برخی از مواد مغذی است.
رژیم پالئو
رژیم پالئو شامل انواع غذاهایی است که ظاهراً در گذشته های دور در دوران پارینه سنگی (عصر حجر)، زمانی که غذا شکار یا جمع آوری می شد، خورده می شد. به زبان ساده، از غذاهای تهیه شده از حیوانات و گیاهان وحشی تشکیل شده است. بنابراین، رژیم غذایی نتایج زیر را به همراه دارد:
 *پروتئین بیشتری بخورید
*کربوهیدرات کمتری مصرف کنید و در هنگام خوردن آنها، بیشتر میوه ها و سبزیجات تازه غیر نشاسته ای مصرف کنید.
*فیبر بیشتری مصرف کنید
*اغلب چربی های بیشتری بخورید، عمدتاً چربی های تک غیراشباع و چند غیراشباع
 از غذاهایی که تصور می شود در دوران پارینه سنگی در دسترس نبودند (مانند محصولات لبنی، غلات، حبوبات، روغن های فرآوری شده، شکر تصفیه شده، نمک و قهوه) اجتناب می شود. طرفداران ادعا می کنند که مردم نمی توانند بسیاری از این غذاها را پردازش (متابولیسم) کنند. با این حال، دانش در مورد آنچه در دوران پارینه سنگی خورده می شد محدود است، و برخی شواهد نشان می دهد که در دوره پارینه سنگی رژیم غذایی به اندازه رژیم غذایی پالئو مدرن محدود نبود.
 طرفداران رژیم پالئو ادعا می کنند که این رژیم خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب، دیابت نوع 2 و بسیاری از بیماری های مزمن را کاهش می دهد. آنها همچنین ادعا می کنند که باعث کاهش وزن، بهبود عملکرد ورزشی، بهبود خواب و بهبود عملکرد ذهنی می شود. با این حال، شواهدی مبنی بر اینکه این رژیم هر یک از این اثرات را دارد، متناقض است.
 خطرات رژیم پالئو شامل دریافت ناکافی برخی از مواد مغذی (به دلیل کاهش مصرف غلات کامل و محصولات لبنی) و احتمالاً افزایش خطر بیماری عروق کرونر قلب (به دلیل افزایش مصرف چربی ها و پروتئین ها) است.
بخشی از کتاب
 غذا بخش اساسی از وجود ما بوده است. در طول قرن ها، ما ثروتی به دست آورده ایم. اطلاعات درباره غذا برای اطمینان از رشد کودکان و نوجوانان، برای حفظ سلامتی در طول زندگی،  برای رفع نیازهای ویژه بارداری و شیردهی و همچنین در بهبودی از بیماری مورد استفاده قرار گیرد.
وقتی ترکیب غذا را مطالعه می کنید، سهم تغذیه ای غذا را متوجه می شوید. متوجه می شوید که برخی غذا ها برای حفظ سلامتی بسیار مهم هستند، در حالی که برخی غذا می توانند برای بدن زیان آور باشند.
 همانطور که علم غذا و تغذیه را مطالعه می کنید، باید ایده های تان را بررسی کنید، در مورد غذاها بسیار دقت کنید و با توجه به دانشی که در شرف کسب آن هستید، آنها را پذیرفته یا رد کنید.
هر چیزی که در این زمینه یاد می گیرید باید در زندگی شخصی تان استفاده و اعمال شود. بسیاری از میراث غذایی ما از نظر علمی مفید است و باید حفظ شود. برخی از جنبه ها ممکن است با توجه به تغییرات در شیوه زندگی ما نیاز به اصلاح داشته باشد.
غذا موضوع اصلی گفتگو در مقالات روزنامه ها و مجلات است، تبلیغات برخی از این اطلاعات ممکن است درست باشد، اما بسیاری از آنها ممکن است درست نباشند. با یادگیری این موضوع، می توانید دانش به دست آمده را به اطرافیان خود منتقل کنید تا آنها را رد کنند
تصورات نادرست در مورد غذا، می تواند انتخاب غذایی آنها را مختل کند و بر سلامت آنها تأثیر می گذارد.
غذا، تغذیه و سلامت جنبه‌های ارتباط نزدیکی از زندگی ما دارند. ما مطالعه خود را با
تعریف این و اصطلاحات مرتبط
Share
Share