رژیم چاقی چیست و چگونه است؟

هر چند چاقی یک مسئله رو به رشد در جامعه ما است با این حال افرادی وجود دارند که با مشکلی متفاوت دست و پنجه نرم می کنند و به سختی وزن اضافه می کنند. برای این افراد، رژیم غذایی “چاقی” ممکن است می تواند راهی موثر برای افزایش وزن مورد نیاز باشد.
در این رژیم نکته کلیدی این است که بر روی غذاهای سالم و پر کالری تمرکز می شود که مواد مغذی مورد نیاز بدن را برای عملکرد صحیح فراهم می نمایند. در ادامه این مطلب با ما باشید تا با این نوع رژیم و مواد و خوراکی های مورد استفاده برای عملی کردن آن آشنا شوید.

رژیم چاقی ، افتخار دایتاصول اولیه رژیم چاقی
از اصول مهم و اولیه رژیم چاقی برای افزایش وزن حول محور مصرف کالری زیاد و در عین حال محدود کردن فعالیت بدنی است. این روش در رژیم لاغری کاملا غیر مطقی است اما برای برخی از افرادی که به شدت دچار کمبود وزن هستند برای رسیدن به وزن سالم‌تر ضروری می باشد.
با این حال، توجه به این نکته مهم است که رژیم غذایی چاقی باید زیر نظر یک متخصص انجام شود زیرا در صورت عدم انجام صحیح می تواند خطرات و عوارض جانبی بالقوه ای را به همراه داشته باشد بنابراین اجرای خودسرانه این نوع رژیم را نباید انجام داد.
به طور کلی رژیم چاقی شامل وعده های غذایی و میان وعده های زیاد در طول روز، مصرف غذاهای پرکالری و پرچرب و پرهیز از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. همچنین ترکیب پروتئین کافی و غذاهای غنی از مواد مغذی برای رشد عضلانی بسیار مهم است.

نمونه رژیم چاقی ، افتخار دایت

مواد غذایی مورد استفاده در رژیم چاقی
وقتی به کاهش وزن فکر می کنیم اولین چیزی که به ذهن می رسد کاهش کالری است اما برای افراد لاغر وضعیت کاملا متفاوت است. اگر در تلاش برای افزایش وزن هستید، به غذاهایی نیاز دارید که کالری، پروتئین و چربی های سالم بالایی داشته باشند.
برخی از بهترین غذاهایی که لازم است در رژیم غذایی چاقی برای افزایش وزن گنجانده شوند آجیل، دانه ها، آووکادو، نان سبوس دار، پاستا، گوشت بدون چربی، پنیر و لبنیات پرچرب هستند.
لازم به ذکر است که مصرف بیش از حد غذاهای ناسالم سرشار از قند و چربی برای افزایش وزن توصیه نمی شود زیرا خطرات متعددی برای سلامتی دارند؛ در عوض، گزینه های سالمی را انتخاب کنید که برای سلامت عمومی شما خوب هستند و در عین حال به شما در دستیابی به هدف افزایش وزن کمک می کنند.
فواید رژیم چاقی ، افتخار دایت
فواید رژیم چاقی
برای افرادی که از وزن بسیار کم خود رنج می برند و این مساله هم بر روحیات و هم بر سلامت عمومی آنها تاثیر منفی گذاشته است استفاده از رژیم چاقی نه تنها مناسب است بلکه اجرای آن بسیار لازم می باشد.
این رژیم سلامت کلی را بهبود می بخشد و باعث افزایش وزن پایدار می شود همچنین استفاده از این رژیم زیر نظر متخصص رژیم درمانی باعث شده تا سطح انرژی بدن افزایش یابد و در نهایت سلامت روان را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Share
Share