لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه

بدون جراحی چربی های سرسخت را کاهش دهید

به لطف فناوری‌های جدید، اکنون می‌توان چربی‌های سرسخت را کاهش داد و خطوط بدن را بدون جراحی، اسکار یا از کار افتادگی بهبود بخشید. به خواندن ادامه دهید تا در مورد گزینه های مختلف درمانی و آنچه می توانند به دست آورند بیشتر بدانید.

راهنمای لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه

کاهش چربی غیرجراحی شامل درمان های کم تهاجمی است که به طور انتخابی سلول های چربی را در نواحی خاص تجزیه می کند تا اندازه پاکت های چربی زیر جلدی (رسوبات چربی واقع در زیر پوست، اما بالای ماهیچه ها) کاهش یابد. تعدادی از درمان‌های مورد تایید FDA در دسترس هستند که هرکدام باعث کاهش تدریجی چربی بدون جراحی یا توقف می‌شوند. از میان گزینه های زیر انتخاب کنید یا راهنمای کامل ما را بخوانید تا بیشتر بدانید:

آیا لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه گزینه خوبی برای من است؟

برای بیمارانی که وزن ایده آل یا نزدیک به وزن ایده آل خود دارند و نیازی به کانتورینگ قابل توجهی ندارند، درمان های غیرجراحی می تواند گزینه ای عالی برای کاهش رژیم غذایی و چربی های مقاوم در برابر وزن باشد. ورزش بدون جراحی و با زمان کم یا بدون استراحت. . با این حال، داشتن انتظارات واقع بینانه در مورد نتایجی که درمان غیرجراحی می تواند به دست آورد، مهم است.کاهش چربی: روش‌های کاهش چربی غیر جراحی، مانند CoolSculpting و SculpSure، می‌توانند ظاهر چربی‌های سرسختی را که در مقابل رژیم غذایی و ورزش مقاومت می‌کنند، کاهش دهند.

آشنایی با روش های لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه؟

کانتور بدن را بهبود می‌بخشد: با کاهش چربی، روش‌های کاهش چربی غیرجراحی نیز می‌توانند کانتور و شکل کلی بدن را بهبود بخشند و ظاهری صاف‌تر و ساده‌تر ایجاد کنند.

بدون نیاز به جراحی یا توقف: بر خلاف لیپوساکشن سنتی، روش‌های کاهش چربی غیرجراحی نیازی به جراحی یا بیهوشی عمومی ندارند، و آنها را گزینه‌ای راحت‌تر و کم‌تهاجمی‌تر برای بسیاری از بیماران می‌کند.

کرایولیپولیز: یک روش کاهش چربی غیر تهاجمی است که از خنک سازی کنترل شده برای انجماد و از بین بردن سلول های چربی استفاده می کند.

انجماد چربی: یک روش غیر تهاجمی که از خنک سازی کنترل شده برای انجماد و از بین بردن سلول های چربی استفاده می کند که به آن کرایولیپولیز نیز می گویند.

 

فرکانس رادیویی (RF): فناوری که از امواج الکترومغناطیسی برای تولید گرما استفاده می کند، اغلب برای سفت کردن پوست و کانتور کردن بدن به دلیل توانایی آن در تحریک تولید کلاژن استفاده می شود.

امواج اولتراسوند: امواج صوتی با فرکانس بالا اغلب در تصویربرداری پزشکی و درمانی برای تجسم و/یا هدف قرار دادن بافت های زیر پوست استفاده می شود.

پیکر تراشی بدن: فرآیند شکل دادن و شکل دادن به بدن از طریق تکنیک های مختلف مانند کاهش چربی، تقویت عضلات و سفت کردن پوست.

سلولیت: ظاهر گودی یا توده ای پوست، به ویژه روی ران ها و باسن، که به دلیل ساختار زیرین رسوبات چربی و بافت همبند ایجاد می شود.

آشنایی با اصطلاحات لاغری موضعی:

نکروز: مرگ سلول ها یا بافت ها که اغلب با کمبود خون یا ضربه همراه است.

لیپولیز: تخریب یا تخریب سلول های چربی.

چربی زیر جلدی: لایه ای از چربی که درست زیر پوست قرار دارد.

مورد تایید FDA: نشان می دهد که یک دستگاه پزشکی با خطر متوسط ​​توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده بر اساس معادل قابل توجهی با دستگاه اولیه، ایمن و موثر برای استفاده مورد نظر خود تعیین شده است.

غیر تهاجمی: به روشی یا درمانی اطلاق می شود که نیازی به برش های جراحی یا نفوذ به پوست ندارد.

حداقل تهاجمی: یک روش جراحی را توصیف می کند که از حداقل برش ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده می کند و در نتیجه زمان بهبودی را کاهش می دهد.

مزایای لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه

1-زمان کم و بدون توقف مورد نیاز است

2-بدون بیهوشی عمومی، برش یا اسکار

3-عوارض جانبی برای اکثر بیماران حداقل است

4-ظاهر تدریجی نتایج به بیماران اجازه می دهد تا در مورد درمان ها محتاطانه عمل کنند

5-نتایج ممکن است تا زمانی باقی بماند که بیمار وزن خود را حفظ کند

 

 

ما نمی توانیم میزان دقیق چربی از دست رفته را انتخاب کنیم، فقط درصدی را تخمین بزنیم. برای دستیابی به نتایج مطلوب ممکن است چندین درمان لازم باشد ممکن است برای بیمارانی که مقادیر قابل توجهی چربی از دست می دهند مناسب نباشد هیچ عمل زیبایی، چه جراحی و چه غیر جراحی، برای کاهش وزن در نظر گرفته نشده است. درمان ها به طور قابل توجهی وزن بیمار را تغییر نمی دهند و یک سبک زندگی سالم و حفظ وزن برای حفظ نتایج ضروری است. کانتورینگ بدن بدون جراحی بسیار بیشتر از کاهش چربی است. امروزه شما گزینه هایی برای صاف کردن سلولیت، سفت کردن پوست، جوانسازی بافت های واژن و از بین بردن موهای ناخواسته دارید. راهنمای زیر گزینه های متعدد شما را مشخص می کند. بهترین راه برای اطلاع از اینکه کاهش چربی بدون جراحی برای اهداف شما مناسب است یا خیر، مشورت با یک جراح زیبایی مجرب است که توسط هیئت جراحی زیبایی آمریکا تایید شده است یا خیر. یک دیپلمات ABCS به طور مناسب در تکنیک های جراحی و غیر جراحی آموزش دیده و می تواند به شما در انتخاب گزینه درمانی مناسب برای نیازهای خود کمک کند.

درمان ها و فن آوری های کاهش چربی غیر جراحی

در زیر درمان‌هایی که توسط FDA تأیید شده و عموماً در ایالات متحده موجود است، آورده شده است.

کویتیشن

در این روش با ایجاد امواج التراسونیک با یک طول موج مشخص امواج ساتع شده غشاء سلول های چربی تحت تاثیر قرار گرفته شکسته می شود چربی ها آزاد و از طریق خون مدفوع و مقدار بسیار کمی ادرار دفع می شود اینکه چه نوع دستگاه کویتیشنی استفاده شود جوابدهی داشته یا نه تاثیر بسزایی می تواند در تصمیم گیری شما داشته باشد

کرایولیپولیز (CoolSculpting®)

کرایولیپولیز یک فناوری غیر تهاجمی است که از سرمای شدید برای شکستن سلول های چربی و کمک به کوچک کردن پاکت چربی استفاده می کند. یک دستگاه پانل دار یا فنجانی شکل روی پوست در ناحیه درمان قرار می گیرد، جایی که دما را به اندازه کافی پایین منتقل می کند تا سلول های چربی را منجمد کند و اساسا آنها را از بین ببرد. از آنجایی که پوست، ماهیچه و بافت عصبی در دمای پایین تری نسبت به چربی یخ می زند، این بافت ها بدون آسیب باقی می مانند. CoolSculpting نام تجاری کرایولیپولیز است.

حقایق سریع در مورد CoolSculpting

FDA برای استفاده در شکم، باسن، ران داخلی یا خارجی، پشت (“رول سوتین”)، بالای بازوها، زیر باسن و زیر چانه تایید شده است.ایده آل برای بیمارانی که می خواهند اندازه یک برآمدگی چربی را با کانتورینگ کم کاهش دهند مطالعات نشان می دهد که کاهش چربی تا 25 درصد در هر درمان معمولی است درمان 35 تا 60 دقیقه طول می کشد. هر گونه ناراحتی معمولاً خفیف است و شامل احساس سرمای شدید است عوارض جانبی شایع عبارتند از تورم خفیف موقت، بی حسی، قرمزی و گزگز. عوارض جانبی جدی یا پایدار بسیار نادر است بیمار معمولی پس از 1 تا 2 درمان راضی می شود نتایج در یک ماه قابل مشاهده و پس از 2-3 ماه قطعی است آخرین نتایج به جز افزایش وزن قابل توجه

تزریق دی اکسی کولیک اسید (Kybella®)

اسید دئوکسی کولیک یک ماده طبیعی در بدن است که به تجزیه چربی ها برای هضم کمک می کند. در شکل تزریقی، اسید دئوکسی کولیک می‌تواند سلول‌های چربی را در تماس برای کاهش مجزای پاکت چربی از بین ببرد. در حال حاضر، Kybella (که قبلاً ATX-101 نامیده می شد) تنها فرم مورد تایید FDA از اسید دئوکسی کولیک تزریقی است و می تواند برای کاهش موثر چانه دوتایی استفاده شود.

حقایق سریع در مورد Kybella

FDA برای کاهش پری زیر ذهنی (چربی زیر چانه) تایید شده است. درمان شامل چندین تزریق زیر چانه با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف است تزریق حدود 20 دقیقه طول می کشد. ممکن است از بی حسی موضعی برای بهبود راحتی استفاده شود زمان توقف کمی یا بدون نیاز است. اکثر بیماران در عرض 2 روز به فعالیت کامل باز می گردند بیمار معمولی برای نتایج مطلوب به 2 تا 4 جلسه درمانی با فاصله 1 ماه از هم نیاز دارد عوارض جانبی رایج شامل تورم خفیف موقت، بی حسی، قرمزی و کبودی در سمت درمان است. عوارض جانبی جدی، مانند ضعف صورت یا بی حسی طولانی مدت، نادر هستند و معمولاً خود به خود از بین می روند. سلول های چربی تخریب شده با Kybella بر نمی گردند و نتایج باید ماندگار باشند مگر اینکه وزن قابل توجهی اضافه کنید.

کاهش چربی اولتراسونیک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کاهش چربی اولتراسونیک از امواج صوتی بسیار هدفمند برای شکستن دیواره‌های سلول‌های چربی در ناحیه درمان استفاده می‌کند، چربی داخل را آزاد می‌کند تا توسط بدن متابولیزه شود و اندازه رسوب چربی را کاهش می‌دهد. انرژی اولتراسوند از طریق پوست منتقل می‌شود و تغییرات سریعی در فشار ایجاد می‌کند که باعث می‌شود سلول‌های چربی شکسته شوند و بافت‌های اطراف آسیبی نبینند. درمان های کاهش چربی اولتراسوند تایید شده توسط FDA شامل UltraShape است که از فناوری اولتراسوند پالس استفاده می کند و Liposonix که از اولتراسوند متمرکز با شدت بالا استفاده می کند.

حقایق سریع در مورد کاهش چربی اولتراسوند

1-درمان‌ها برای استفاده در معده و پهلوها در نظر گرفته شده‌اند

2-سونوگرافی غیر تهاجمی است و نیازی به توقف ندارد

3-یک بیمار معمولی بسته به نوع درمان به 1 تا 3 جلسه درمانی با فاصله 2 هفته از هم نیاز دارد

4-نتایج به تدریج ظاهر می شوند و به طور کلی در 6 تا 12 هفته دائمی هستند

5-سلول های چربی تخریب شده دوباره رشد نمی کنند. نتایج می تواند با حفظ وزن ماندگار شود

6-انتخاب یک ارائه دهنده برای کاهش چربی غیر جراحی

از آنجایی که مکانیسم درمان‌های کاهش چربی غیرجراحی بسیار متفاوت است، ممکن است این درمان‌ها توسط یک متخصص زیبایی پزشکی، پرستار ثبت‌شده یا جراح زیبایی انجام شود. به طور کلی، درمان های کاملا غیر تهاجمی (مانند CoolSculpting یا SculpSure) را می توان با خیال راحت توسط یک متخصص زیبایی دارای مجوز و آموزش دیده که زیر نظر یک پزشک کار می کند، انجام داد. درمان‌های کاهش چربی تزریقی، مانند Kybella، نیاز به دانش پیشرفته آناتومی دارد و باید فقط توسط یک جراح زیبایی واجد شرایط یا ارائه‌دهنده آموزش و تجربه مشابه انجام شود.

بهترین مکان برای شروع؟ 

یک جلسه مشاوره برای بحث در مورد نیازها و اهداف خود تعیین کنید، گزینه های درمانی خود را بررسی کنید و دریابید که با کاهش چربی غیر جراحی چه نتایجی را می توانید انتظار داشته باشید. مجموعه افتخار دایت با بهره گیری از بهترین و سالم ترین دستگاه های لاغری موضعی شما را به اندام دلخواه تان می رساند فقط کافی است کلیک کنید جهت دریافت نوبت مشاوره

 

منبع:

https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/non-surgical/fat-reduction/

Share
Share